Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chci fanoušky ujistit, že tým bude hrát srdíčkem

24. 9. 2011

Chci fanoušky ujistit, že tým bude hrát srdíčkem

Písek – Předčasný dárek k nedělním 29. narozeninám si dal písecký hokejista Tomáš Nouza ve středečním utkání první ligy s Olomoucí: kapitán týmu IHC jeden gól vstřelil a proměněnými dvěma nájezdy po prodloužení rozhodl o tom, že Písek v tomto duelu získal dva cenné body za výhru 3:2.

 
 
 
Kapitán píseckých hokejistů Tomáš Nouza věří, že tým IHC Komterm zvítězí v sobotním ligovém zápase v Berouně.
Kapitán píseckých hokejistů Tomáš Nouza

Tomáši, co byste řekl ke svému návratu do Písku, kde jste si první ligu zahrál před lety za tehdejší tým IHC?

Je pravda, že jsem chtěl i nadále hrát extraligu, ale nabídek moc nebylo, neboť by mě musel jiný extraligový klub od Mladé Boleslavi koupit. Tak to prostě chodí. Do úvahy tak přicházelo pouze hostování v týmu první ligy, takže nebylo o čem přemýšlet a rozhodl jsem se pro Písek.

Budu hrát doma a s tím jsem spokojen. Před devíti měsíci se mi narodila dcera Terezka, takže jako rodina budeme pro tuto sezonu, na kterou mám podepsanou smlouvu, doma v Písku.

Co jste zjistil po svém návratu do písecké kabiny po tak dlouhé době?

Do Mladé Boleslavi jsem odešel před sedmi lety, takže když jsem se po tak dlouhé době vrátil do Písku, zjistil jsem, že je v týmu jen několik hráčů, které znám ještě z doby, kdy jsme spolu hrávali – Roman Němeček, David Všetečka a Jirka Kudrna.

Dneska je tady docela jiný tým, v němž je spousta nových hráčů, z nichž některé jsem už znal, jiné zase ne. Musím však říct, že si mužstvo sedlo. Je tady výborná parta.

Kromě vás přišli do týmu i další hráči s extraligovými zkušenostmi. Je jejich přítomnost na ledě znát?

To určitě. Radek Bělohlav či Jindra Kotrla jsou zkušení borci, kteří mají odehráno spoustu extraligových zápasů, a to je pro naše mužstvo velké plus. Jejich přítomnost v týmu je velmi dobrá pro mladé kluky z kádru, kteří je vidí hrát. A mohou se od nich mnohé naučit.

Já myslím, že je velice dobře, že se vedení klubu podařilo tyto hráče přivést do Písku.

Počet týmů se pro letošní ročník první ligy snížil ze šestnácti na čtrnáct. Bude toto snížení pro soutěž přínosem?

Sehrajeme padesát dva zápasů, což je ideální počet. Já myslím, že čtrnáct mužstev v lize je tak akorát.

Co říkáte tomu, že na zápas s Olomoucí přišlo třináct stovek diváků?

V Písku by se první liga měla hrát stabilně, jako tomu bylo dřív. A já věřím, že stávajícímu vedení klubu se soutěž podaří, ve spolupráci s partnery, udržet. V minulé sezoně jsem se byl podívat v Písku na dvou zápasech a musím říci, že to nebylo zrovna ideální. Diváci byli s výkonem mužstva oprávněně nespokojeni.

Nevím, jestli si v minulé sezoně hráči nesedli, ale já jsem se do Písku vrátil s tím, že je tady nový tým, který chce hrát kvalitní hokej. Uvědomujeme si, že nemáme hráčskou kvalitou na to, abychom hráli do třetího místa. Klub nemá rozpočet jako například Ústí nad Labem či Chomutov, ale mužstvo má na to, aby se pohybovalo v klidném středu tabulky.

Chceme bojovat a předvádět hokej, který se bude divákům líbit. Naším přáním je, aby jich chodilo na zápasy co nejvíce. To, že nyní chodí na zápasy dvanáct nebo třináct set diváků, je výborné, ale může jich být ještě víc. Hodně bude záležet na tom, jaké budeme dělat výsledky.

Říká se, že hodně záleží na vstupu do soutěže. Písku se start vydařil, když po čtyřech kolech má šest bodů. To je slušný zisk, ne?

Určitě. Když jsem se díval na naše rozlosování, hned jsem konstatoval, že máme na začátek hodně těžké soupeře. Se šesti body po čtyřech kolech jsme spokojeni. V prvním kole jsme v Ústí nesehráli špatný zápas, nikdo od nás nečekal, že bychom tam bodovali, ale mohli jsme překvapit.

Řekli jsme si, že musíme vyhrávat hlavně doma, což se nám podařilo v zápase s Mostem. V Hradci Králové jsme odehráli velmi dobré utkání, v němž jsme měli vyhrát, ale nakonec jsme brali jeden bod. Nyní s Olomoucí jsme získali dva body, takže je to dobré.

Jaký byl z vašeho pohledu zápas s Olomoucí?

Bylo to kvalitní utkání, ve kterém nás Olomouc i lehce přehrávala. Vyhráli jsme hlavně proto, že nám skvěle zachytal brankář Petr Přikryl. Nájezdy se mi povedly, kdybych je dal v Hradci Králové, mohli jsme si odtud přivézt tři body. Trochu se to otočilo, za což jsem velice rád.

V sobotu hrajete v Berouně, což bude zápas dvou sousedů v tabulce. Jakým soupeřem budou místní Medvědi?

Myslím si, že Beroun bude na podobné úrovni, jako jsme my, takže bychom tam mohli vyhrát. Ale znáte to, prohrát se může s každým, ale my tam jedeme pro tři body.

A hned v pondělí se v Písku představí silná Dukla Jihlava. Co byste řekl na její adresu?

Pokud si dobře pamatuji, hraje Jihlava vždy hodně nahoře. Dukla má i v této sezoně velice kvalitní tým, ale jak říkám, my s naším mužstvem můžeme porazit kohokoliv.

Čím byste pozval diváky do ochozů píseckého stadionu na příští domácí zápasy?

Pamatuji si, že v Písku chodilo na hokej i dva tisíce diváků, hrálo se tady play off a atmosféra v hledišti byla vynikající. Já bych si přál, abych něco podobného zažil i v této sezoně.

Chtěl bych fanoušky ujistit, že tento tým bude hrát srdíčkem a hlavně bude bojovat. Každý zápas se nemusí podařit, ale hráči nechají na ledě úplně všechno.

My hráči, kteří jsme v Písku hokejově vyrostli, máme k místnímu hokeji osobní vztah, hrajeme před svou rodinou, svými známými, prostě se chceme ukázat v co nejlepším světle. A také hrajeme o své jméno.

Minulou sezonu tady byli někteří kluci, kteří věděli, že zde odehrají sezonu a v té příští už zde nebudou působit, i proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Myslím si, že nikdo z kluků současného týmu by se nechtěl podepsat pod to, co se tady dělo v minulém ročníku.