Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do měsíce bych měl být úplně v pořádku, věří Tomáš Nouza

17. 6. 2009

Do měsíce bych měl být úplně v pořádku, věří Tomáš Nouza

Do měsíce bych měl být úplně v pořádku, věří Tomáš NouzaM l. B o l. – Před čtrnácti dny prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu a k pěti sezonám odehraných v boleslavských barvách se tak chystá přidat ještě další dvě. Tomáš Nouza (na snímku) je ve svých šestadvaceti letech služebně nejstarším hráčem Bruslařského klubu. "V Boleslavi se mi líbí, jsem tu spokojený," říká momentální marod, který za sebou má operaci kolena a už také rehabilitaci.

Začneme od začátku a vrátíme se do doby, kdy jste do Mladé Boleslavi přišel… Pamatujete si ještě, proč jste tenkrát zvolil právě zdejší zimní stadion za svůj domácí?

"Mladá Boleslav mě sledovala už delší dobu s tím, že se jim líbilo, jak jsem hrál v Písku. Následovala jednání s panem Miškovským, během kterých jsme našli společnou řeč, a která jsme dotáhli do úspěšného konce - koupili mě."

Když jste tehdy do Boleslavi přišel, pomýšlel jste vůbec na extraligu? Tím spíš v boleslavském dresu?

"Na extraligu jsem pomýšlel. Když jsem sem šel, tak mi bylo řečeno, že Boleslav má o českou nejvyšší hokejovou soutěž zájem, že chce postoupit. Sice se to nepovedlo hned, ale já jsem na druhou stranu v průběhu těch let získával pocit, že jednou to prostě vyjde. Že Boleslav postoupí."

Je jasné, že se tady toho za ty roky změnilo strašně moc, ale protože jste jeden z těch stabilních bodů, můžete říct aspoň jednu věc, která Vám připadá nejzásadnější?

"Určitě ustálení kádru v posledních dvou letech. Předtím to bylo stylem nová sezona = nový tým, každoročně se to měnilo. Od toho postupového ročníku je to ustálenější, pevnější. Povedlo se vytvořit dobrou partu a to je jedině dobře."

Největší úspěch a taky zážitek byl určitě postup do extraligy. Máte nějaký další cíl nebo krok, který byste rád udělal?

"Asi dva. První je stejný jako loni – zůstat v extralize. A ten druhý – hrát lépe než loni."

Co rozhodlo o tom, že už jste v Boleslavi tak dlouho a zůstáváte ještě další dva roky?

"To nevím, co rozhodlo… (smích) Asi protože se mi tu prostě líbí, jsem tu spokojený. Taky mám dobré vztahy s vedením klubu. Rád bych tu ještě ty dva roky vydržel."

Někteří hráči tvrdí, že po letech v jednom klubu ztrácí motivaci. Váš případ tohle tedy není?

"Ne, to není. Jedna moje motivace byl postup do extraligy, což mě hnalo, a teď mám zase novou. Chci týmu pomoct hrát v ní důstojnou roli. Takže o nějaké ztrátě motivace určitě nemůže být řeč…"

Přesuňme se zpátky do současnosti. Momentálně jste po operaci s kolenem, můžete říct, jak to vypadá?

"Pět týdnů jsem měl sádru, potom jsem začal s rehabilitací. Chodím k paní fyzioterapeutce Kopecké, která mi strašně pomohla. Teď jsem ve stádiu, kdy mám nohu už na 100% rozhýbanou a nezbývá než začít posilovat."

Takže týmové tréninky pro Vás teď asi ještě nepřipadají v úvahu…

"To opravdu ne. Ale jinak trénuju dvakrát denně. David Vrbata je taky po operaci, tak máme rozepsaný takový svůj vlastní plán a trénujeme společně. Každopádně nějaké běhání a podobně ještě nepřipadá v úvahu."

A jak to vidíte s nástupem na led? Případně s přípravnými zápasy?

"Uvidím, jak to bude vypadat. Bude záležet na tom, jak půjde to posilování, protože to určitě není něco, co by bylo dobré nějak moc uspěchat. Ale jinak bych měl být do měsíce úplně v pořádku. Jestli odehraju všechny přípravné zápasy nebo jenom některé, bude záležet na tom, jak se budu cítit a pochopitelně na dohodě s trenéry."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář