Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prohráli jsme si to první třetinou, je jasné Tomáši Nouzovi

20. 2. 2009

Prohráli jsme si to první třetinou, je jasné Tomáši Nouzovi

Prohráli jsme si to první třetinou, je jasné Tomáši Nouzovi K. V a r y – Hokejisté Mladé Boleslavi už mají pouze dvanáct zápasů na to, aby se vyhnuli baráži. Boje ve skupině o udržení, které startují pro Bruslařský klub úterním utkáním v Českých Budějovicích, však nebudou lehké už jen z pohledu, že extraligový nováček do play-out vstoupí s nejmenším počtem bodů. “Nálada v kabině není pesimistická, ale když se prohrává, je to těžký na psychiku. Máme teď dva dny volno, tak si budeme snažit odpočinout a připravit se co nejlíp na play-out,“ prozrazuje útočník Tomáš Nouza (na snímku) plán na nejbližších dnů.

Zbytečné bodové ztráty jako kdyby už patřily k boleslavským hokejistům. Bohužel, k další došlo i v posledním kole základní části na ledě Karlových Varů. Středočeši v první třetině pustili Energii do tříbrankového vedení, pak se sice výborně vrátili do zápasu, ale za stavu 3:2 neproměnili několik slibných šancí a vzápětí museli strpět rozhodující úder v podobě gólu na 4:2. “Do zápasu jsme vstoupili velice špatně. Řekli jsme si, že musíme co nejdýl udržet čistý konto, ale to se nám vůbec nepovedlo. Prohrávat ve Varech 0:3 po první třetině je smrtelný. Prohráli jsme si to první třetinou,“ soudí aktuálně nejlepší střelec BK Mladá Boleslav společně s Lukášem Handlovským (13 gólů).

“Ve druhé třetině jsme chtěli začít hrát hokej, neodpalovat jen od sebe puky a myslím, že se naše hra i zlepšila. Škoda toho, že jsme nevyužili dvě dlouhý přesilovky. To v dnešním hokeji rozhoduje zápasy,“ vzápětí dodává.

Právě početní výhody jsou největší slabinou Bruslařského klubu v premiérové sezoně mezi českou hokejovou elitou. “Je to pravda, trápí nás to ze všeho nejvíc. Něco jsme změnili a v posledních dvou zápasech jsme góly z (klasických) přesilovek dali, ale je třeba na tom furt pracovat,“ nabádá k důslednému nacvičování přesilovek.

Mladoboleslavští nastřádali v základní části slušných 59 bodů, a přesto jsou před boji ve skupině o udržení poslední se sedmibodovým mankem na Kladno. Přitom v posledních deseti letech měl vždy čtrnáctý klub v tabulce po 52. kole omnoho méně bodů. Jen pro příklad: Ústečtí Lvi měli loni získali o plných 19 bodů méně. “V play-out to bude určitě hodně těžký, ale uděláme všechno, abychom do baráže nešli,“ ujišťuje Tomáš Nouza.

“Je to hodně o psychice. Když se vyhrává, hráč si dovolí víc než v okamžiku, kdy se prohrává. Psychika je minimálně padesát procent výkonu,“ říká závěrem písecký rodák.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář